Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Okrągłe pasy napędowe do przenośników napędzanych
elektrorolkami (MDR Motorized Drive Rollers)

Różnorodne okrągłe pasy napędowe


Pas HT Blue 4,8 mm (3/16")


Pas HT Red 5,3 mm (.21")


Pas HEHT Black 5,6 mm


Pas HT Blue 6,3 mm lub 8 mm na przenośniku łukowym


Zastosowanie 4 rowków w rolce (po dwa pasy na rolkę) może podwoić zdolności przenośnikowe.

Nasz Speedy Roller Installer ułatwia instalację rolki.

Odporne na uszkodzenia HT (High Tension) Rough Green Belts.

Rolki 4 rowkowe produkowane są m.in. przez Holjeron. Firma Itoh Denki produkuje rolki z 2 rowkami i nakładkami które tworzą 2 dodatkowe rowki. Firma Ralphs-Pugh produkuje 4 rowkowe koła pasowe. Na polskim rynku polecamy rolki produkowane przez firmę Moveron

Pas płaski jest w stanie przenieść
54 kg/rolkę


Kombinacja połączenia pasa okrągłego z pasem płaskim przenosi do 90 kg/rolkę


Producenci elektrorolek

(kolejność alfabetyczna)
Interroll, Itoh Denki, Holjeron, Pulse Roller

Pasy te przenoszą napęd z elektrorolki (zwanej również: motorolką, MDR) na sąsiadujące z nią „luźne” rolki nie posiadające napędu. Najczęściech jedna motorolka przenosi napęd na strefę 6 do 10 rolek z nią sąsiadujących. Motorolka umieszczana jest najczęściej w środku strefy, chyba że mamy do czynienia z ruchem ładunku na przenośniku pochyłym w górę, wówczas elektrorolka umieszczana jest na szczycie wzniesienia przenośnika.

Przy wyborze odpowiedniego okrągłego pasa, należy wybrać odpowiedni jego rodzaj, który przeniesie maksymalną wagę ładunku. Zwróć uwagę, że zastosowanie 4 rowków w rolce (po dwa pasy na rolkę) może podwoić zdolności przenośnikowe przenośnika.

 1. Standardowe pasy 4,8 mm (3/16") 83A

  Twardość: 83A. Kolor: jasne, przezroczyste. Do przenoszenia ładunków do 2,7 kg na rolkę (6 funtów / rolkę). Zalecane rozciąganie: 14%.

  Wytrzymałe - Pasy wysokiego naprężenia HT (High Tension)

 2. Pasy wysokiego naprężenia 3/16" (4,8 mm) HT Blue Belts™

  Bardzo wytrzymałe na rozciąganie. Twardość: 85A. Kolor: jasno niebieski, przezroczysty. Do przenoszenia łądunków ważących do 4 kg na rolkę (9 funtów/ rolkę). Wykonane z poliuretanu Cyclothane-B™. Zalecane rozciąganie: 20%.
 3. Pasy wysokiego naprężenia .210" (5,3 mm) HT Red Belts

  Wytrzymałe, High Tension – pasy wysokiego naprężenia. Twartość: 85A. Kolor: jasno czerowony, przezroczysty. Do przenoszenia ładunków ważących do 5,4 kg/ rolkę (12 funtów/ rolkę). Wykonane z poliuretanu Cyclothane-B™. Zalecane rozciąganie: 20%.
 4. Nowość:

  Pas wysokiego naprężenia .219” (5.6 mm) HEHT Black™

  Wytrzymałe, Highly Elastic High Tension (HEHT)– bardzo elastyczne pasy wysokiego naprężenia. Twardość: 88A. Kolor: Czarny. Odporne na działanie promieni UV. Do przenoszenia ładunków ważących do 7,3 kg / rolkę (16 funtów/ rolkę). Z uwagi na swoją wysoką rozciągliwość możliwe jest stosowanie jednej długości zamkniętego pasa HEHT na dwóch różnych rozstawach rolek np.: 75 mm i 90 mm (3" i 3.5") Większa elastyczność ułatwia instalowanie paska na rolce. Zalecane rozciąganie: 15% do 30%. Najczęściej stosuje się 24%.
 5. Pas wysokiego naprężenia .235” (6 mm) HT GREEN belt 85A

  Twardość: 85A. Kolor: zielony, przezroczysty. Do przenoszenia ładunków do 6,8 kg/rolkę (15 funtów/ rolkę). Zalecane rozciąganie 20%.
 6. Pas wysokiego naprężenia 1/4" (6,3 mm) HT Blue Belts

  Wytrzymałe, High Tension – pasy wysokiego naprężenia. Twardość: 85A. Kolor: jasnoniebieski, przezroczysty. Do przenoszenia ładunków do 7,7 kg/ rolkę (17 funtów/ rolkę). Wykorzystywane zazwyczaj na rolkach wyposażonych w Kołnierzę Separujące (lub nakładki rolkowe) – widoczne na rysunku obok. Dzięki nakładkom średnica rolki jest nieco większa. Zabezpiecza to pasek wystający nieco ponad oryginalną powierzchnię rolki. Wykorzystywane na łukach. Wykonane z poliuretanu Cyclothane-B™. Zalecane rozciąganie: 20%.
 7. Pas wysokiego naprężenia 5/16” (8 mm) HT Blue

  Wytrzymałe, High Tension – pasy wysokiego naprężenia. Twardość: 85A. Kolor: jasnoniebieski, przezroczysty. Do przenoszenia ładunków do 11,8 kg/ rolkę (26 funtów/ rolkę). Wykorzystywane zazwyczaj na rolkach wyposażonych w “kołnież prowadzący” (lub nakładki). Dzięki nakładkom średnica rolki jest nieco większa. Zabezpiecza to pasek wystający nieco ponad oryginalną powierzchnię rolki. Wykorzystywane na łukach. Wykonane z poliuretanu Cyclothane-B™. Rozciąganie: 20%.

  Pas odporny na uszkodzenia HT (High Tension) Rough Green

  Pasy “Rough green” posiadają niski współczynnik tarcia. Pozwala im to na delikatne „ślizganie” się, nie powodując rozgrzewania się materiału, dlatego też mogą pracować w trudniejszych warunkach.

  Z drugiej strony z powodu niskiego współczynnika tarcia pasy te nie mogą przenosić bardzo ciężkich ładunków tak jak standardowe okrągłe gładkie pasy Dura-Belt.

  Zalecamy stosowanie pasów “Raugh Green” w przenośnikach rolkowych w których przenoszone są ładunki małej i niskiej wadze oraz w których PLC (Programowalne Sterowniki Logiczne) nastawione są na pracę przenośnika mimo zablokowania się ładunku na przenośniku, lub w przenośnikach nie wyposażonych w detektory wykrywania zablokowanych ładunków.

 8. Pas odporny na uszgodzenia 5 mm HT Rough Green

  Twardość 88A. Kolor: zielony. Powłoka: szorstka. Do przenoszenia ładunków do 3,2 kg/rolkę (7 funtów/rolkę). Zalecane rozciąganie: 16%.
 9. Pas odporny na uszgodzenia 6 mm HT Rough Green

  Twardość 88A. Kolor: zielony. Powłoka: szorstka. Do przenoszenia ładunków do 3,6 kg/rolkę (8 funtów/rolkę). Zalecane rozciąganie: 16%. Ten pas będzie wystawał nieco ponad standardową 5 mm głębokość rowka na rolce. Dlatego często stosuje się je na rolkach łukowych pokrytych dodatkowym kołnierzem zwiększającym ich średnicę, co zabezpiecza pas przed kontaktem z ładunkiem i jego ocieraniem.

  Pas okrągły lub pas płaski z kołnierzem ochronnym

 10. W konfiguracji pokazanej na rysunku obok pas okrągły o średnicy 6,3 mm (1/4”) jest w stanie przenieść ładunek do 36,3 kg (80 funtów/ rolkę). W konfiguracji tej po każdej stronie motorolki (zielona końcówka na zdjęciu) znajduje się tylko jedna „luźna” rolka. Jeżeli rolki nie wyposażone są w rowki, wówczas można zastosować pas płaski o twardości 92A, który będzie w stanie przenosić ładunek do 54,4 kg/rolkę (120 funtów/rolkę). W takiej konfiguracji pomocne są dodatkowe kołnierze ochronne (niebieskie na obrazku obok), ich grubość jest zwykle nieco wyższa niż pasa płaskiego. Zabezpieczają one pas płaski przed bezpośrednim kontaktem z przenoszonym ładunkiem. Podkładki prowadzące (Tracking Sleeves) - czerwone na zdjęciu - umieszczane pod pasem płaskim, zapobiegają przed jego przemieszczaniem się wzdłuż rolki.

  Kombinacja połączenia pasa okrągłego z pasem płaskim

 11. Taka kombinacja jest w stanie przenosić bardzo ciężkie ładunki, tworząc „pseudo motorolki”. Na rysunku obok przedstawiono zastosowanie motorolki (z czerwoną końcówką) napędzającą strefę 14 „luźnych” rolek (po 7 z każdej strony), które teoretycznie są w stanie przenosić ładunek do 36,3 kg/rolkę (80 funtów/rolkę), lub nawet 81,6 kg/rolkę (180 funtów/rolkę) jeśli zastosujemy dodatkowy pas płaski na drugim końcu strefy. Więcej informacji na ten temat: Kliknij tutaj.

Żywotność pasów Dura-Belt.

9 lat temu 40 000 pasów 4,8 mm HT Blue zostało zainstalowanych w dwóch dużych sortowniach poczty amerykańskiej. Od tego czasu, pasy te pracują przez 24 h / 7 dni w tygodniu i wciąż spełniają swoją funkcję. Ponad 1 milion pasów Dura-Belt pomaga sortowniom pocztowym na całym świecie. Zobacz także Longer Lasting Belts.

Jeśli szukasz bardzo trwałych i mocnych okrągłych, poliuretanowych pasów napędowych do przenośników rolkowych napędzanych elektrorolkami polegaj na pasach Dura-Belt.


Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.