Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Pasy przeznaczone do stosowania w niskich temperaturach

Pasy przeznaczone do stosowania w niskich temperaturach.


UWAGA: Z uwagi na fakt, że materiał Hytrel® ma ograniczoną możliwość rozciągania, nie może być rociągany ponad zalecany wyżej 8% wskaźnik rociągania. Nadmierne rozciąganie może mieć miejsce głównie podczas instalacji pasa na rolkach. Nie zaleca się również stosowanie metalowych narzędzi, haków, ostrych krwaędzi w celu napinania pasa. Mogą one uszkodzić pas wykonany z materiału Hytrel®.

W środowiskach w których temperatura waha się pomiędzy -17°C do -40°C (0°F do -40°F) zalecamy stosowanie pasów Hytrel®. Wykonane są one z poliestru Hytrel®, którego zalecane rozciąganie wynosi 8%. Idealnie sprawdzają się w przenośnikach rolkowych pracująchyh w chłodniach, magazynach sushi, fabrykach lodów, mrożonek, itp. Pasy te charakteryzują się świetną elastycznością, nie zaleca się jednak ich nadmiernego rozciągania ponad zalecany %. Nasz pas wykonany z materiału Hytrel® o twardości 90A posiada średnicę 4,8mm (3/16”), jest również bardziej wytrzymały chemicznie niż poliuretan. Odporny jest głównie na większość kwasów i wybielaczy.

Z kolei do przenoszenia napędu w temperaturach od 0°C do -20°C (32°F do -5°F) zalecamy stosowanie pasów poliuretanowych, wykonanych z poliuretanu o nazwie Cyclothane-E™. Ich zalecany wspóczynnik rozciągania to 10-14%. Pasy te, w odróżnieniu od pasów wykonanych z matreiału Hytrel, są bardziej wytrzymałe na fizyczne ścieranie i mają świete właściwości elastyczne. Pasy te stosowane są najczęściej w przemyśle spożywczym we wszelkiego rodzaju chłodniach i innych środowiskach z obniżoną temperaturą. Materiał Cyclothane-E™ jest również bardziej odporny na działanie wilgoci niż standardowy poliuretan Cyclothane-A™. Tutaj sprawdzisz jego odporność na działanie substancji chemicznych.

Jeśli szukasz najlepszych pasów przeznaczonych do pracy w niskich temperaturach, polegaj na pasach Dura-Belt.Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.