Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

O nas

Nowa siedziba Dura-Belt

Nowa siedziba Dura-Belt, Inc.

Nasza firma powstała w 1987 roku w Ohio w Stanach Zjednoczonych i od samego początku zajmowała się produkcją i sprzedażą poliuretanowych pasów napędowych. W 1991 roku firma została zakupiona przez fizyka Jamesa Hammonda, który wcześniej pracował w Jet Propulsion Laboratories założonego przez California Institute of Technology (obecnie jeden z laboratoriów NASA).

Głównym celem nowego właściciela firmy, było dostarczenie innowacyjnej technologii, do mało wówczas rozwiniętej strefy produkcji poliuretanowych pasów napędowych oraz wprowadzenie systemu kontroli jakości, wzorując się na powstałej w 1987 roku normie ISO 9000. Niedługo po tym, jak firma zyskała nowego właściciela, jej nazwa została zmieniona na „Dura-Belt”. Nazwa ta miała odzwierciedlać nowoczesność w podejściu technologiczno-produkcyjnym firmy, czego wynikiem stały się dwie innowacyjne cechy produktów: niezwykle wytrzymałe złącza pasów, łączone w technologii SSW™ (Super Strong Welds) oraz bardziej wytrzymały materiał z którego firma Dura-Belt produkuje swoje pasy – poliuretan o nazwie Cyclothane-A™.

To właśnie w 1994 roku w wyniku współpracy naukowców (fizyków, biochemików, inżynierów) w laboratoriach Dura-Belt zrodziła się nowa, autorska technologia łączenia pasów SSW (Super Strong Welds), dzięki której firma Dura-Belt wprowadziła najdłuższą na świecie gwarancję na złącze pasa: 10 lat. W wyniku prac naukowych, oprócz nowatorskiej technologii łączenia pasów, powstał również nowy, niezwykle wytrzymały materiał, z którego firma Dura-Belt produkuje swoje pasy – poliuretan o wspomnianej już nazwie Cyclothane-A™. Dziś dostępne są już kolejne typy tego poliuretanu: Cyclothane-B, Cyclothane-C, Cyclothane-E, Cyclothane-SD.

Przez lata swojej działalności firma Dura-Belt rozwinęła wiele nowych produktów m.in. wytrzymałe pasy HT (High Tension) wysokiego naprężenia, wykonane z poliuretanu Cyclothane-B, wysoce elastyczne pasy wysokiego naprężenia HEHT (Highly Elastic High Tension) wykonane z poliuretanu Cyclothane-C, pasy antywibracyjne (przeznaczone do pracy na „gołych” wałach napędowych, niewyposażonych w szpulki prowadzące),

opatentowane narzędzie Speedy Belt Installer, pasy sprężynowe pokryte płaszczem – przeznaczone do pracy w trudnych warunkach chemicznych, pasy przeznaczone do pracy w wysokich temperaturach (do 110° C) oraz pasy przeznaczone do pracy w niskich temperaturach (do – 40° C), pasy wykrywane przez detektory metali, innowacyjny sposób barwienia pasów zamkniętych po procesie łączenia, oraz wiele innych. Produkty te, powstały głównie w wyniku zapotrzebowania Klientów Dura-Belt, z którymi firma ściśle współpracuje, dbając o zaspokojenie ich potrzeb.

Dura-Belt posiada swoją siedzibę w mieście Hilliard w stanie OHIO. Została ona wybudowana w 1995 roku i zaprojektowana z myślą o produkcji pasów poliuretanowych i innych komponentów do przenośników. W 2011 roku, w wyniku dynamicznego rozwoju, firma została przeniesiona do nowo wybudowanej, nowoczesnej siedziby, 3 razy większej od dotychczasowej.

Obecnie firma zatrudnia 48 pracowników. Przy 3 zmianowej pracy, Dura-Belt jest w stanie wyprodukować ok. 80 000 sztuk zamkniętych pasów na dobę.

Misją firmy Dura-Belt jest wytwarzanie innowacyjnych, wysokiej jakości produktów, by spełniały one oczekiwania jej Klientów.

Dziś po ponad 28 latach swojej obecności na rynku, firma Dura-Belt obsługuje tysiące firm na całym świecie, dostarczając producentom przenośników oraz dystrybutorom części, wysokiej klasy zamknięte pasy do przenoszenia napędu oraz komponenty do przenośników.

Dura-Belt jest członkiem następujących stowarzyszeń i organizacji:

Adresy i kontakty do firmy Dura-BeltCopyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.