Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Rowkowe Podkładki Antypoślizgowe

Rowkowa Podkładka AntypoślizgowaRowkowa Podkładka Antypoślizgowa zainstalowana na rolkach


W sytuacji gdy woda lub inne płyny dostają się na rolkę lub koło pasowe, wówczas poliuretanowy pas (O-ring) często traci swoją przyczepność i zaczyna się ślizgać. W takich właśnie sytuacjach, nasze Rowkowe Podkładki Antypoślizgowe (zwane również: Non-Slip, Anti-Slip Belt Sleeves) dają sobie świetnie radę, zwiększając znacznie współczynnik tarcia.

Nasze płaskie pasy stanowią wypełnienie rowka na rolce lub kole pasowym, dokładnie przylegając i pokrywając płaszczyznę rowka. Dostarczają w ten sposób podłoże o bardzo wysokim współczynniku tarcia. Pasy te są bardzo cienkie (po instalacji zaledwie 0,63 mm) więc dobrze dopasowują się do rowka i nie powodują wystawania pasa ponad rowek.

Do zainstalowania pasa w rowku zalecamy stosowanie prostej i taniej techniki RAVE® wykorzystującej zwykły lakier do włosów. Po prostu spryskaj delikatnie rolkę, rowek i wsuń pas. Po zainstalowaniu pasa w rowku na Podkładce Antypoślizgowej, pas posiada doskonałą przyczepność. W skrajnych przypadkach, w których Podkładka Antypoślizgowa niedostatecznie "trzyma" się rolki, można dodatkowo umieścić 1-2 krople kleju super-glue pod Podkładką Antypoślizgową. Pas ten od strony wewnętrznej (przylegającej do rolki) ma powierzchnię lekko chropowatą co wspiera "trzymanie" kleju.

Pasy te dostępne są w kolorze przezroczystym lub w kolorze czerwonym i niebieskim, dzięki temu jesteś w stanie szybko zweryfikować z daleka, czy są one zainstalowane na rolce. Wykonane z poliuretanu o twardości 85A.

Tematy pokrewne: Antypoślizgowe pasy sprężynowe odporne na oleje

Jeśli szukasz najlepszych antypoślizgowych płaskich pasów rowkowych, polegaj na pasach Dura-Belt.Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.