Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Hamulce do grawitacyjnych przenośników rolkowych.

Przykładowa kombinacja zastosowania pasów jako hamulców na przenośniku rolkowym grawitacyjnym (4 pasy / rolkę)

Czerwone Podkładki Prowadzące wybrzuszają powierzchni rolki,
i zapobiegają przesuwaniu się pasa po rolce.

Przykładowa kombinacja zastosowania pasów jako hamulców na przenośniku rolkowym grawitacyjnym (2 pasy / rolkę)

Poliuretanowe pasy płaskie mogą stanowić wspaniałe, niedrogie rozwiązanie, zmniejszające prędkość rolek na spadach przenośników rolkowych grawitacyjnych. Siła hamowania rolek może być różnicowana (zwiększana lub zmniejszana) za pomocą zmiany: liczby, szerokości, grubości, naprężenia i kombinacji połączenia rolek i pasów płaskich, tak jak przedstawiono to na obrazku obok.

Poprzez połączenie ze sobą rolek możliwe jest znaczne ograniczenie tempa, w jakim obracają się one wokół własnej osi.

Pasy płaskie Dura-Belt zastosowane w kombinacji opisanej powyżej, zmniejszą prędkość takich ładunków jak: pudełka, skrzynki, kartony oraz plastikowe i aluminiowe palety. Stosowanie drewnianych opakowań w tej konfiguracji jest również możliwe, jednak opakowania te nie powinny bezpośrednio dotykać pasów, gdyż drewniane drzazgi mogą uszkodzić pas.

Z uwagi na mnogość czynników wpływających na określenie siły hamowania (na przykład: kąt pochylenia przenośnika, waga ładunku, prędkość ładunku, długość przenośnika, rodzaj łożysk, powierzchnia ładunku, rociąganie pasa, jego szerokość i grubość), trudno jest określić dokładne rozmiary pasa potrzebnego w Twojej aplikacji. Dlatego też, zwykle dostarczamy próbki pasów o szerokości 38 mm (1,5”) w celu przetestowania ich na przenośniku.

Jeśli szukasz najlepszych pasów płaskich mogących stanowić hamulce w przenośnikach rolkowych grawitacyjnych, polegaj na pasach Dura-Belt.
Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.