Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Szpulki Szybkozłączne do przenośników rolkowych
napędzanych wałem

Dwie czerwone szpulki szybkozłączne zainstalowane na waleZielona Szpulka przyspieszająca


na wał o śrenicy 25 mm (1 cal)Składająca się z dwóch części szpulka, przeznaczona jest do szybkiej wymiany standardowych jednoczęściowych szpulek wykorzystywanych na wałach napędowych do przenośników rolkowych. Szybkozłączne szpulki eliminują konieczność rozmontowywania wału napędowego w celu wymiany szpulek, oszczędzając tym samym czas i pieniądze związane z przestojem pracy. Czerwone szpulki pasują na standardowe wały o średnicy 25 mm (1’’). Zielone szpulki są szpulkami przyspieszającymi prędkość rolek.

Szpulki zaprojektowane są w taki sposób, aby ich dwie części przylegały do siebie bardzo precyzyjnie. Dlatego po ich zainstalowaniu na powierzchni nie występują żadne nierówności mogące przecierać pasek poruszający się po nich. Wysoka współosiowość zapewnia doskonałą rotację szpulki, co zmniejsza opór toczenia, a tym samym wpływa na oszczędność energii oraz żywotność paska.

Specjalnie zaprojektowane wcięcia umożliwiają połączenie szpulki tylko w jednej konfiguracji jej połówek. Oznacza to, że można je zamontować praktycznie z „zamkniętymi oczami”. Mocne złącze szpulki zapewnia jej doskonałe trzymanie się wału.

Nowość Szybkozłączne zielone szpulki przyspieszające. Posiadają te same wyżłobienia boczne, co standardowe szpulki, więc nie ma potrzeby wymiany odstępników w przypadku zmiany zwyczajnych, standardowych szpulek. Szybkozłączne zielone szpulki przyspieszające stosowane są w celu zwiększenia prędkości rolek na przenośniku – zwiększając ją o 44 % w stosunku do standardowych szpulek. Jasnozielony kolor zapewnia bezpieczeństwo, gdyż z daleka można stwierdzić które rolki poruszają się szybciej.

W celu otwarcia szpulki (to jest rozłączenia jej dwóch połówek) po prostu umieść oba kciuki na jej połówkach i rozchyl. Jeśli szpulka jest już zainstalowana na wale, wsuń cienki śrubokręt pomiędzy szpulkę i wał i delikatnie rozchyl – szpulka się otworzy.

Nasze plastikowe szpulki wykonane są z materiału Delrin® 500P*. Może on być wykorzystywany w wyższych temperatrach i wytrzymuje pracę znacznie dłużej w porównaniu do innych plastików. Charakteryzuje się cichością pracy (nie skrzypi) na wale.

Jeśli szukasz najlepszych szpulek szybkozłącznych, szpulek przyspieszających do wałów napędowych napędzających przenośniki rolkowe, polegaj na Dura-Belt.

*Delrin® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy DuPont.


Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.