Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Pasy wykrywane przez detektor metali

Pasy wykrywane przez detektor metalim


UWAGA: Poliuretan w czystej formie nie jest wykrywany przez detektory metali. Dopiero malutkie cząsteczki metalu umieszczone wewnątrz kordu, powodują możliwość jego wykrywania przez detektor. Jeżeli pas będzie się ocierał o ostre elementy przenośnika, jego małe kawałki w postaci pyłu mogą dostawać się na produkt spożywczy. Kawałki te jednak nie będą wykryte przez detektor. Dlatego też pasy i napęd powinny być osłonięte od produktów na tyle, by wspomniany pył nie dostawał się na produkt. Z uwagi na fakt, iż do naszych testów nie używaliśmy profesjonalnych, przemysłowych wykrywaczy metali (koszt powyżej 10.000$), zaleca się by każdorazowo, przed zakupem pasów, przetestować pasy Dura-Belt w docelowej aplikacji wraz z detektorem metali.

Używanie poliuretanowych pasów na przenośnikach rolkowych w przemyśle spożywczym, może spowodować dostanie się pasa (w sytuacji gdy został on zerwany) na produkt spożywczy. Nie zostanie on wówczas wykryty przez detektor metali i może zostać spakowany z produktem. Nasze pasy „Metal Detectable Belts TM” są wykrywane przez detektory metali co rozwiązuje ten problem. Pasy te wykonane są z poliuretanu dopuszczonego do stosowania w przemyśle spożywczym. Nasza technologia łączenia pasów Super Strong Welds powinna w zasadzie wykluczyć zerwanie się pasa na jego złączu. Gdyby jednak w skutek np.: przecięcia pasa doszło do jego dostania się na prodkut, wówczas pas ten zostanie wykryty przez detektor metali. Cechy pasów:

System wykrywania metali wykrywający nasze pasy produkowany jest m.in. przez firmę: Fortress Technology.

Sprawdź również nasze pasy Magnethane z cząsteczkami magnetycznymi również wykrywanymi przez detektory metali Magnetic Dectable Belts.

Jeśli szukasz najlepszych pasów wykrywanych przez detektory metali, dopuszczonych do stosowania w przemyśle spożywczym (FDA/USDA approved), polegaj na pasach Dura-Belt.Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.