Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Magnethane™ Metal & Magnetic Detectable Food Grade Belts

Metal Detectable Magnethane Belting


Zobacz także inne pasy wykrywane przez detektory metali.


Ostrzeżenie: Firma Dura-Belt nie jest bezpośrednim producentem tego materiału. Producent informuje, iż minimalna wielkość materiału, niezbędna do wykrycia to: pas o średnicy 4 mm i minimalnej długości 6,3 mm, przy czym detektor powinien być ustawiony na wykrywanie cząsteczek metalu o średnicy 2,5 mm lub mniejszej. Kawałki pasa mniejsze od wielkości podanej wyżej mogą nie zostać wykryte. Z uwagi na fakt, iż każdy materiał może posiadać w sobie różnice w zagęszczeniu elementów magnetycznych, oraz z uwagi na to, iż urządzenia do wykrywania metali różnych producentów, mogą różnić się czułością, zalecamy by minimalna wielkość pasa (opisana powyżej) została przetestowana na docelowym wykrywaczu jeszcze przed zainstalowaniem pasów.

Pas Magnethane™ jest wykonany z nowoczesnej mieszaniny termoplastycznych żywic. Posiada świadectwo FDA i USDA dopuszczające do kontaktu z żywnością. Ta unikatowa kombinacja tworzy nową „rodzinę” materiałów, z których produkujemy pasy napędowe, przeznaczone do stosowania w przemyśle spożywczym. Magnetyczne cząsteczki umieszczone w pasie wykrywane są przez większość detektorów metali oraz promieniowanie rentgenowskie (X-Ray) na liniach produkcyjnych oraz liniach pakujących.

Z uwagi na fakt, że pasy wykonane z Magnethane™ wytwarzają ok. połowę mniej napięcia w stosunku do pasów wykonanych z czystego poliuretanu, zalecamy stosowanie większych średnic lub grubości (tam gdzie to możliwe). Zalecany współczynnik rozciągania tego materiału to 12%. Wysokie stężenie magnetycznego dodatku w materiale nie pozwala nam łączyć go w technologii SSW (Super Strong Welds), a co za tym idzie nie możemy udzielić naszej 2 letniej gwarancji na złącze pasa. Wiemy jednak, iż transport wewnętrzny w przemyśle spożywczym charakteryzuje się stosunkowo lekkimi ładunkami. Dlatego też nasze złącza powinny być wystarczająco trwałe w przenoszeniu lekkich ładunków. Główne cechy Magnethane™:

System wykrywania metali, który świetnie współpracuje z pasem Mengethane™ to system firmy: Fortress Technology.

Jeśli szukasz najlepszych pasów wykrywanych przez detektory metali polegaj na pasach Dura-Belt.Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.