Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Antypoślizgowe pasy sprężynowe odporne na oleje

Antypoślizgowe pasy sprężynowe odporne na oleje i smary


Antypoślizgowe pasy sprężynowe firmy Dura-Belt (zwane również: Non-Slip, Oil or Goo Resistant Belt), to prawdopodobnie jedyne elastyczne pasy które dobrze sprawdzają się w śliskich, oleistych środowiskach pracy. Pasy te wykonane są z metalowej sprężyny z szybkozłącznymi końcówkami do samodzielnego skręcenia. Pas ten zapewnia odpowiednią elastyczność, a struktura sprężyny zapewnia odpowiednie „trzymanie” się rolki, nie powodując ślizgania się pasa.

Olej lub smar obecny na rolce, zwykle zabezpiecza ją przed ocieraniem metalowym pasem sprężynowym. Z uwagi na fakt, że pasy te nie posiadają zewnętrznego płaszcza ochronnego, nie powinny być stosowane na powierzchniach nie pokrytych olejem czy smarem. Dlatego zalecamy przetestowanie pasa przed złożeniem zamówienia na większe ilości.

Zalecany standardowy współczynnik rozciągania wynosi 18%

Zakres temperatur w których pas ten może pracować: od -67° C do 150° C (-90° F do 300° C) oraz do 230° C (450° F) w przypadku pasów wykoanych ze stali nierdzewnej.

Wszystkie nasze antypoślizgowe pasy (zwane również pasami sprężynowymi) dostępne są, jako pasy zamknięte lub do samodzielnego skręcenie (połączenia).

Zawartość kwasu w substancji, która ma kontakt z pasem sprężynowym może uszkodzić pas i sprawić, że zacznie on rdzewieć. Jeśli substancja, która ma kontakt z pasem zawiera kwas (np. syrop coli ma w sobie kwas cytrynowy), proszę zamów pas sprężynowy z nierdzewnej stali.

Zwróć uwagę, że pasy poliuretanowe są równie odporne na działanie olejów i często równie dobrze sprawdzają się w środowiskach, w których występuje nieznaczna ilość oleju lub smaru. W sytuacji, gdy oleju (smaru) jest na tyle dużo, że pasy poliuretanowe będą się ślizgały, zalecamy wówczas stosowanie antypoślizgowych pasów sprężynowych.

Potrzebujesz więcej informacji, kliknij tutaj Rowkowe Podkładki Antypoślizgowe.Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.