Biuro w Polsce, +48 512 077 201
Centrala (Stany Zjednoczone), +1 614 777 0295
Dura-Belt, Inc.
Dura-Belt Urethane Belting

Szybkozłączne pasy skręcane - Twisted Belts

Dostępne w wielu rozmiarach, kolorach oraz z dwoma typami haków: metalowe, plastikowe.


Szybkozłączne Pasy Skręcane Twisted Belts na przenośniku


3 rodzaje haków


Szybkozłączny Pas Okrągły


Połącz ręcznie, lub ...


... połącz za pomocą narzędzia Speedy Belt Installer w 25 s.


Szybkozłączne Pasy Skręcane firmy Dura-Belt zostały zaprojektowane w celu szybkiej i sprawnej wymiany zużytego, lub zerwanego okrągłego pasa napędowego na przenośniku rolkowym napędzanym wałem lub motorolkami. Pasy te idealnie sprawdzają się do szybkiej, własnoręcznej wymiany i naprawy pasa, bez konieczności rozmontowywania rolek, wału napędowego oraz bez konieczności wzywania serwisantów. Szybkozłączne pasy skręcane zakończone są metalowym lub plastikowym haczykiem, za pomocą którego, można je łatwo połączyć z drugim konicem pasa. Główne cechy:

Ważne:  Z uwagi na fakt, że pasy te są skręcane, ich współczynnik rozciągania jest wyższy niż pasów okrągłych. Zalecane rociąganie większości pasów okrągłych to 10% ich długości, natomiast pasów skręcanych 17%.

Nowość:  Haki samozaciskowe "Self-Crimping"

- opatentowane haki samozaciskowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Po zainstalowaniu na pasie Twisted Belt nie potrzeba go już zaciskać kombinerkami. Naprężenie pasa spowoduje, że hak ten sam zaciśnie się na pasie. Dzięki temu eliminuje się tarcie pomiędzy hakiem a pasem, co znacznie zwiększa żywotność pasa. Wadą tego rodzaju haków jest to, że instaluje się je stosunkowo trudno oraz fakt, że są praktycznie nie do ponownego odczepienia (otwarcia) po zaciśnięciu. W takich sytuacjach pas musi być przeciaty i wymieniony na nowy

Nowość:  Szybkozłączny Pas Okragły 9,5 mm (3/8")

pas ten jest wykorzystywany w aplikacjach, w których "wyboista" powierzchnia szybkozłącznego pasa skręcanego (Twisted Belt) jest nie do zaakceptowania. Duży plaskitowy hak nie powoduje zarysowań produktów przenoszonych bezpośrednio na pasie, np. szkło. Pętle (czerwone na rysunku) wykonane są z poliuretanu o twardości 100 A. Dzięki takim właściwościom, pętle się nie rozciągają. Pas dostępny jest w każdej długości. Maksymalny zalecany współczynnik rozciągania dla tego pasa wykonanego z poliuretanu o twardości 83A wynosi 6%.

Nowość:  Odporne na uszkodzenia “Rough Green Twisted Belts”

są twardsze, a ich szorsktka powierzchnia zapewnia niższy współczynnik tarcia, który sprawia, że pas może się ślizgać na rolce w momencie gdy na przenośniku dojdzie do akumulacji (zakorkowania) ładunku. W takiej sytuacji, pas nie będzie się nagrzewał i ocierał, co w konsekwencji wydłuża jego żywotność. Wyjątko dobrze pracują na przenośnikach pracujących z dużą prędkością oraz na łukach, w których pasy często ocierają o rowki rolek. Zalecane rozciąganie 14%. Używaj tylko z plastikowymi hakami.

Zestaw Speedy Belt Installer

Do instalacji skręcanych pasów polecamy nasz Speedy Belt Installer. Z jego pomocą zainstalujesz pas w 25 sekund, bez konieczności rozmontowywania rolek, redukując w ten sposób kosztowny czas przestoju przenośnika. Kliknij na rysunek po lewej stronie by dowiedzieć się więcej.


Sposób mierzenia długości pasa skręcanego


Poprawnie - Mierz od końca do końca pasa bez uwzględniania długości haczyka

Błędnie – mierzenie długości pasa razem z długością haczyka. Nie stosuj.

Istnieje możliwość samodzielnego skrócenia pasa skręcanego.

Można tego dokonać w następujący sposób: zanim zainstalujesz pas skręcany skręć go dodatkowo zgodnie z kierunkiem skrętu. Jeden kompletny skręt pasa wokół własnej osi o 360 stopni, skraca jego długość o około 2,5 mm. Oznacza to, że jeśli skręcisz go dodatkowo 5 razy, jego długość zmniejszy się o 1,25 cm. Krótszy pas wywiera większy nacisk na rolkę dostarczając więcej siły w przenoszeniu.

Żywotność: Masa całkowita poliuretanu wykorzystanego do wyprodukowania pasa skręcanego, składającego się z dwóch wiązek, stanowi 89% masy całkowitej okrągłego pasa zamkniętego. Ich żywotność więc, to zwykle ok. 60% do 70% w porównaniu do okrągłych pasów zamkniętych.

Jeśli szukasz szybkozłącznych pasów skręcanych polegaj na pasach Dura-Belt.


Copyright © 2014 Dura-Belt, Inc. All Rights Reserved.